תוכן עניינים

אחד הכלים המעניינים והמתוחכמים ביותר שעובדים אתם היום במרלוגים ובמחסנים רבים הוא מלגזת צריח, מלגזה ייחודית שמחייבת שילוב מיומנויות וכישורים שונים של מלגזן צריח שעובד עליה. בגלל כל העבודה המורכבת שמחייבת את ההתמצאות הזאת גם בעבודה בגובה, גם בשינוע של כלי רכב מכני בינוני וגם לתמרן ולעבוד בצורה מדויקת במעברים של מחסנים במקומות גבוהים ומדפים מורכבים וגם הטענה ופריקה של משטחי מטען, כל עובד שנוהג בה יכול להרוויח כסף רב שמתחיל משכר של 9,000 ₪ למתחיל ועד יותר מ-14,000 ₪ לאנשים עם ותק שגם עובדים בצורה מורכבת במחסנים שונים. זוהי העבודה על מלגזות צריח שמחייבת מיומנות כזאת והיא מתוגמלת בהתאם גם אצל חברות כמו מור לוגיסטיקה.

למה צריך מלגזות צריח?

מלגזות הן ככל הנראה כלי העבודה המכני החשוב ביותר שמשמש להעמסה, שינוע ופריקה במקומות פתוחים וסגורים. הן משלבות עבודה בגובה יחד עם יכולות תמרון ותנועה ומיומנויות גבוהות בהעמסת משטחים ופריקתם בגבהים שונים, מה שמצריך הכשרה והסמכה גם לעבודה בגובה. למלגזות צריח יש יתרונות שונים שמאפשרים להן לעבוד במולטי טסקינג של ממש ולכן הן פופולריות מאוד. הן יכולות לעבור בפתח צר בגלל המבנה המיוחד שלהן ולכן שימושיות במקומות שבהם אי אפשר לגשת ולשנע ולהעמיס אחרת. בדרך כלל הן חופשיות להתנייע אבל יש כאלה שמתקינים על מסילות במקומות קבועים שבהם זה מתאפשר ונוח יותר.

מלגזן צריח נדרש למיומנויות רבות

מלבד הסמכה והכשרה לעבודה בגובה מלגזן צריך להוכיח יכולת לעבוד עם המלגזה במקומות צרים וקשים לגישה כמו גם יכולות תמרון והעמסה מדויקים. המשקל הרב של המטענים והמשטחים שהוא נושא בעזרת המלגזה מחייב עבודה מדויקת ואחראית כדי לא לשמוט אותם וכדי להטעין אותם בצורה נכונה. האחריות שמוטלת עליו רבה מאוד ולכן הוא בעל מקצוע מבוקש ככל שהביקוש למלגזנים עולה. בתקופה שיש בה פריחה במסחר והמחסנים והמרלוגים מלאים במוצרים וביבוא, יש ביקוש לעובדים שהם מלגזן צריח ולכן השכר הוא טוב והתנאים בדרך כלל מצוינים. אפשר לבדוק את ההכשרות השונות לגבי מקצוע זה ולמצוא עבודה במקומות שבהם זה נדרש בכל רחבי הארץ. מלגזני צריח נחשבים לעלית המקצועית של תחום המלגזנות ביכולת שלהם לשלב קורדינציה בתפעול כלי מכני מורכב ואחריות בתנאי גובה לא פשוטים.
אנא דרגו את המידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.