מפעילי מלגזה

כולנו מכירים את המלגזה – מעין רכב קטן אשר לפניו מזלג אשר בעזרתו הוא יכול להעלות ולהוריד סחורה. מלגזות הן חלק בלתי נפרד מן העבודה במקומות כמו מפעלי ייצור, בתי אריזה וכמובן מחסנים לוגיסטיים. מדובר על רכב של ממש שמסוגל לנוע ממקום למקום כמו כל רכב רגיל אחר. אולם, בכדי לנהוג בו יש צורך בהכשרה מתאימה וידע שדרוש בשביל לתפעל כלי כזה שיכול להיות גם מסוכן. את המלגזה הראשונה פיתחו בשנת 1917 והיה לה מנוע דיזל ישן. עם התפתחות הטכנולוגיה פותחו גם מלגזות חשמליות אשר מצוידות במנוע חשמלי. כיום, המדינות העיקריות המספקות מלגזות לכל רחבי העולם הן יפן, גרמניה, ארצות הברית ודרום קוריאה. חברת הרכבים המוכרת טויוטה היא גם אחת החברות המובילות בעולם בתחום המלגזות.

מי מפעיל את המלגזות?

בשביל לעבוד עם מלגזה יש צורך במפעילי מלגזה. מפעילי מלגזה הם העובדים אשר אחראים להשתמש בכלי המורכב הזה, ולעשות אתו את העבודה בצורה יעילה ובטוחה. למעשה, נהיגה על גבי מלגזה דומה ממש לנהיגה ברכב רגיל, אך עדיין – בגלל סיבות בטיחות והעובדה שמלגזה מבצעת עוד פעולות מלבד נסיעה כמו פריקה וטעינה, יש צורך ברישיון מלגזה בשביל להיות מפעילי מלגזה. בשביל לקבל רישיון מלגזה יש צורך לעבור שני שלבים עיקריים: הגשת בקשה להפעלת מלגזה, ומעבר של קורס ומבחן מטעם משרד התחבורה. לא מדובר על משהו מסובך במיוחד – אך משהו הכרחי שאסור לעבוד על מלגזה בלעדיו.

היכן מוצאים עובדים שיעבדו בתור מפעילי מלגזה?

חברות רבות מתקשות למצוא עובדים איכותיים המחזיקים ברישיון למלגזה, אשר ישמשו אצלם במפעל או במחסן בתור מפעילי מלגזה. במקרים מסוימים החברה מוציאה לא מעט כסף בכדי למצוא עובד איכותי שיעבוד אצלה במשך זמן רב ויחסוך ממנה את החיפושים התמידיים אחרי עובדים איכותיים ויעילים. אולם – לא תמיד זה מצליח. הפתרון הטוב ביותר במקרה כזה, הוא לפנות אל חברה אשר מעסיקה כוח אדם בתחום הלוגיסטי, והיא תספק עובדים חיצוניים אשר יעשו עבורה את העבודה. דווקא בגלל שמדובר על נושא שמעורב בו עניין הבטיחות, כדאי מאוד שלא לסמוך על כל חברה כזאת, ולבחור דווקא בחברה מוכרת וותיקה אשר מחזיקה באנשי מקצוע מנוסים שיעשו את העובדה כמו שצריך ובצורה הבטוחה ביותר. חברת מור לוגיסטיקה בע"מ עוסקת מזה שנים רבות בתחום כוח האדם בעולם הלוגיסטי, והיא מספקת בין היתר מפעילי מלגזה בעלי רישיון, אשר מחזיקים בניסיון רב בתחום.

דילוג לתוכן